+48 696 513 050, +48 694 650 192 office@rivigo.eu

Artykuł Nikoli Siwik (24.01.2024)

Link do artykułu plotek.pl

 

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są już na wolności. Byli posłowie 24 stycznia w godzinach popołudniowych udali się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkali się z Andrzejem Dudą. Daria Domaradzka-Guzik dla Plotka skomentowała mowę ciała polityków. Jej uwagę zwróciło zachowanie prezydenta.

Andrzej Duda nie ukrywał, że wspiera Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, gdy ci byli jeszcze osadzeni w zakładach karnych. Prezydent w przemówieniu z 23 stycznia podkreślił, że „dla niego zawsze od 2015 roku, od momentu wydania aktu łaski, panowie byli ułaskawieni”. Opuszczenie zakładów penitencjarnych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości było wielkim wydarzeniem ostatniego wieczora. Ci dzień później udali się do Pałacu Prezydenckiego, na specjalne zaproszenie prezydenta. O ocenę mowy ciała polityków poprosiliśmy ekspertkę, Darię Domaradzką-Guzik. Wykładowczyni akademicka i trenerka wystąpień publicznych zwróciła uwagę na szczególne zachowanie Andrzeja Dudy. Nie udało mu się tego ukryć. 

Ekspertka od mowy ciała oceniła zachowanie Kamińskiego i Wąsika u Dudy. Uwagę zwraca mina prezydenta 

O spotkaniu Andrzeja Dudy z politykami PiS poinformowała w środę prezydencka ministerka Małgorzata Paprocka na antenie Polsat News. Byli posłowie w Pałacu Prezydenckim pojawili się 24 stycznia około godz.14:45. Kancelaria Prezydenta RP nazwała obu polityków posłami. Ekspertka zwróciła uwagę na ciepłe przywitanie ze strony Andrzeja Dudy, który przytulił Kamińskiego i zdecydował się na kilkukrotne poklepywanie go po plecach, co można odebrać jako gest dodający otuchy. Szczególną uwagę ekspertki zwróciła mina prezydenta, który być może próbował ukryć zmieszanie. 

Są gesty, których nie trzeba tłumaczyć. Uściski, serdeczne uśmiechy, poklepywania, przytulania, trwania w uścisku. To wyraźne sygnały sympatii, wsparcia, dobrej relacji lub przyjaźni. Mina prezydenta Andrzeja Dudy niecodzienna. Jakby zmieszany

– uznała Daria Domaradzka-Guzik.

Nie jest tajemnicą, że po tym, gdy Duda zastosował prawo łaski wobec Kamińskiego i Wąsika, na prezydenta spadła fala oburzonych głosów. Jego zachowanie wymownie skomentował Donald Tusk, który krótko po opuszczeniu zakładów karnych przez polityków PiS, opublikował w mediach wymowny wpis. – Prezydent – tym razem prawidłowo – skorzystał z prawa łaski wobec przestępców. To wszystko – napisał premier.