+48 696 513 050, +48 694 650 192 office@rivigo.eu

Artykuł Klaudyny Janas w mPress.pl (08.02.2022)

Link do artykułu mPress.pl

Podczas wieczornych „Wiadomości” TVP wyemitowanych w poniedziałek uwagę widzów przykuło bardzo dziwne zachowanie Mateusza Morawieckiego uchwycone na kamerze. W materiale poświęconym wydarzeniu upamiętniającym zmarłego Jana Olszewskiego na warszawskim cmentarzu premier wydaje się „stroić” dziwne miny w kierunku Antoniego Macierewicza. 

Zachowanie premiera wydało się dziwne, ponieważ zazwyczaj widzimy go powstrzymującego emocje wręcz z posągową miną. Podczas tego wydarzenia Mateusz Morawiecki wyraźnie się skrzywił co zostało uwiecznione w materiale TVP.

Dziwne zachowanie Mateusza Morawieckiego uchwycone na nagraniu

W materiale wyemitowanym podczas wieczornych „Wiadomości” TVP mogliśmy zaobserwować dziwną ekspresję na twarzy premiera. Polityk najpierw skrzywił się wyraźnie a następnie otworzył szeroko oczy i zaczął przysuwać się do Antoniego Macierewicza.

 

Nagranie szybko obiegło Internet. Internauci spekulują co mogło wyzwolić u premiera tak nienaturalną ekspresję.

 

Ekspertka od mowy ciała skomentowała dziwne zachowanie premiera Morawieckiego

Na temat dziwnego nagrania z premierem w roli głównej wypowiedziała się w rozmowie z o2.pl ekspertka mowy ciała Daria Domaradzka-Guzik. W rozmowie wyraziła swoje zdziwienie nieoczywistą mimiką premiera Morawieckiego.

„To jest bardzo krótki moment. Ja powiem szczerze, nie mam do końca pewności, czy on jest prawdziwy. Z racji tego, że analizuje pana Morawieckiego od kilku dobrych lat, to nigdy wcześniej nie widziałam u niego takiej ekspresji – mówię tutaj o tych otwartych oczach. Jest to dla mnie tak dziwne, że budzi obawę o prawdziwość nagrania tzn. życzyłabym sobie, żeby ono było nieprawdziwe, ponieważ jeżeli naprawdę tak było, jak to wygląda to mam wrażenie, że dzieje się coś naprawdę niedobrego. Takich nadekspresji mimicznych u pana premiera jeszcze nie mieliśmy nigdy”– skomentowała ekspertka.

Ekspertka od mowy ciała: absolutnie niekontrolowana reakcja premiera

„Taki wyraźny odruch przybliżenia się i rozszerzenia źrenic, rozszerzenia oczu i wręcz zastraszenia przeciwnika, to była absolutnie niekontrolowana reakcja. Takich reakcji trudno nam doudawać i dowygladać, a jeżeli ten film jest prawdziwy, to ta reakcja musiała też być prawdziwa. A jeśli są prawdziwe, to znaczy, że dają nam bardzo duży sygnał o tym, jak wygląda stan emocjonalny pana premiera, czyli jest to zdenerwowanie, podburzenie, chęć wystraszenia”– wytłumaczyła.

Morawiecki wściekły na Macierewicza?

Nagranie premiera Morawieckiego obiegło Internet. Wiele osób zinterpretowało dziwne zachowanie jako złość wyrażoną w stosunku do stojącego obok Antoniego Macierewicza. Na Twitterze pojawił się jednak drugi film, na którym widać jak panowie spokojnie ze sobą rozmawiają.