+48 696 513 050, +48 694 650 192 office@rivigo.eu

Zarządzanie dystansem w relacjach z otoczeniem to także istotny element naszej komunikacji niewerbalnej! Świetnie, jeśli mamy świadomość na czym to polega – jak TEGO użyć w kontaktach biznesowych i co zrobić, by skutecznie i efektywnie kreować pierwsze wrażenie w relacjach handlowych.

Gorzej, jeśli nie mamy o tym pojęcia. Każdemu z nas zapewne zdarzyło się, że ofertę mamy świetną, produkt z najwyższej półki, cena rozsądna a negocjacje wciąż trwają. Dochodzi do kolejnych spotkań, a klient jakby bardziej wycofany – sprzedaż się nie domyka.. i tak wkoło. Na pewno macie takie doświadczenia WY – osobiście lub Wasi pracownicy.. Każdy, kto otarł się o sprzedaż wie, o czym mówię;-)

Są sytuacje, kiedy po pierwszych minutach rozmowy od razu czujemy, że ta relacja jest świetna.. Mówimy: „nadajemy na tych samych falach”, „czuję się tu z tobą jak ryba w wodzie”, „rozumiemy się bez słów”. Macie tak samo?

Czasem jednak jest tak, że coś nam w kimś nie pasuje i nie wiemy dlaczego. To podświadomość może nam „podpowiadać”, że sygnały niewerbalne wysyłane przez rozmówcę są przez nas źle postrzegane. Niby wszystko OK a jednak… może ton głosu, może niespójność w gestach, może postawa, może zapach a może… nasza strefa dystansu została właśnie naruszona!!!

To szalenie istotny element w negocjacjach oraz w zakresie kreowania wizerunku. Są skuteczne sposoby by sobie z tym radzić – są skuteczne techniki by tym zarządzać. Pamiętajcie – naruszenie dystansu nie wygląda dobrze i może mieć negatywny wydźwięk w relacjach biznesowych.